OEFENINGEN + DIDACTIEK G.V.O.
 
Wordt gegeven in 3de jaar Verpleegkunde optie psychiatrische verpleegkunde, programma HoGent Vesalius
Theorie [A] 0.0
Toepassingen [B] 15.0
Stages en scriptie [C] 0.0
Studietijd [D] 75
Studiepunten [E] 3
Titularis Anne VAN WINKEL
Medewerkers  
Referentie GGVPKP03A00008
 
Trefwoorden
Oefeningen + didactiek G.V.O.

Doelstellingen
Cognitieve doelstellingen
- De studenten zouden de onderscheiden doelstellingen moeten kunnen verwoorden. Tevens kunnen zij de verschillende didactische principes en werkvormen opnoemen
- De studenten kunnen de verschillende klasarragangementen en media opsommen, kort verklaren met hun respectievelijke voor- en nadelen
- De studenten kunnen de verschillende onderdelen van een les (presentatie/voorstelling) opnoemen en de verschillende doelstellingen operationeel verwoorden
- De studenten kunnen tips en aandachtspunten opnoemen bij het geven van een presentatie. Tevens kunnen zij een presentatie schrijven, daarbij rekening houdende met de opgegeven voorwaarden (kennis en inzicht verwerven)
Psychomotorische doelstellingen
- De studenten kunnen in de praktijk of praktijksimulatie, het lesformulier opmaken
- Zij kunnen hun presentatie in praktijk omzetten
- De studenten kunnen de presentatie van hun medestudenten gestructureerd op het observatieformulier neerschrijven
- De studenten kunnen minstens 3 verschillende toepassingen van de media en/of didactische materiaal gebruiken en toepassen
- Tenslotte kunnen de studenten bruikbaar lesmateriaal opstellen volgens een vooropgezet onderwerp en niveau
Affectieve doelstellingen
- De studenten zouden een tolerante maar toch kritische houding moeten kunnen aannemen bij hun wederzijdse observaties en het geven en krijgen van feedback
- De studenten kunnen zich houden aan de overeengekomen afspraken zodat het geheel vlot zou kunnen verlopen (attituden)

Voorkennis


Leerinhoud
Inleiding
Hoofdstuk 1: keuze van het onderwerp
Hoofdstuk 2: aandachtspunten en praktische tips i.v.m. de voorbereiding
Hoofdstuk 3: het schrijven van de presentatie
Hoofdstuk 4: aandachtspunten en praktische tips voor het brengen van de presentatie
Hoofdstuk 5: feedback
Hoofdstuk 6: oefensessies
Hoofdstuk 7: lesvoorbereiding
Hoofdstuk 8: lesevaluatie
Hoofdstuk 9: observatieformulieren


Onderwijsvormen
Leer- en onderwijsgesprekken
Situatieschetsen, simulaties, video

Studiematerialen
Syllabus

Studiebegeleiding


Beoordeling
Permanente evaluatie:
- 30% = paper
- 40% = presentatie
- 20% = formulieren van feedback


Studiekosten
Ongeveer 200 Bef.

OP-leden
Anne Van Winkel

Taal
Nederlands